3 Korkulu bir köpeği rahatlatma hakkında yanlış anlama

3 Korkulu bir köpeği rahatlatmakla ilgili yanlış anlama

Son güncelleme 18 Nisan 2019’da Puppy Leaks 15 Yorumlar tarafından
Feragatname: Ben bir köpek eğitmeni değilim, ne de köpek davranışında sertifikalandırılmıyorum. Korkulu köpeğim için çalışan ipuçlarını paylaşıyorum, ancak bu sizin için mutlaka doğru oldukları anlamına gelmiyor. Korku yönetmek basit değildir. Korkunç bir köpeğiniz varsa ve yardıma ihtiyacınız varsa, bölgenizde profesyonel bir eğitmen aramayı öneririm.

x

Evcil Hayvanlar

0 saniye 34 saniye

Canlı
00:00
00:34
00:34

Korkulu bir köpeği rahatlatıp rahatsızlık vermediğini sormak tartışmayı tartışıyor

Herhangi bir köpek forumunda bir tartışma yapmak istiyorsanız, sadece “Korkulu bir köpeği rahatlatmalı mıyım?” Sorusunu sorun.

Konuyla ilgili görüş sıkıntısı yok ve “elbette” den “hiçbir şekilde, sadece daha da kötüleştiriyor”.

Soruyu cevaplamanın zorluklarından biri sorunun kendisidir. Köpeklerimizin korktuğunu hayal ettiğimizde her birimiz farklı bir senaryo hayal ediyoruz ve her birimiz köpeklerimizi farklı bir şekilde rahatlatıyoruz. Sorunun kendisinde çok fazla değişken var, gerçekten cevaplamanın basit bir yolu yok.

Kısa cevap evet, korkularını güçlendirmeden korkutucu bir köpeği rahatlatabilirsiniz. Bu, sorunu hemen çözeceği ve köpeklerinizin korkusunu hafifleteceği anlamına mı geliyor? Hayır ve bazen sadece rahatlık sağlamaktan daha iyi bir seçenek olacaktır. Korku söz konusu olduğunda, herhangi bir durumda köpeğinize en çok neyin fayda sağlayacağına dikkat etmeniz gerekir.

Cevaplanacak çok basit bir soru değil, değil mi?

Bir köpek korkusunu güçlendirmekle ilgili her iki tarafta da aynı argümanları sık sık gördüğümden, bazı karışıklıkları netleştirmek için bir dakikanızı ayıracağım. İşte korkutucu bir köpeği rahatlatmanız gerekip gerekmediği sorusunu çevreleyen 3 yaygın yanlış anlama.

1. Her birimiz konforu farklı tanımlıyoruz

Bu yüzden bir köpek forumunda basit bir soru sordunuz: “Bir fırtına sırasında korkulu köpeğimi rahatlatmalı mıyım?”

Her iki taraftan bir ton cevap alırsınız ve muhtemelen başlamanızdan daha karışık ve cesaret kırılmış hissedersiniz. Sonuçta bu basit bir soru, ancak herkes farklı cevap veriyor.

Korkulu bir köpeği rahatlatma sorununun ilk sorunu, başlamak için rahatlığı nasıl tanımladığımız konusunda hepimiz aynı sayfada olmamamızdır.

Bazıları sevişmeyi rahatlık sağlama, bazıları ise dikkat dağıtıcı teknikleri konfor olarak kullanmayı düşünüyor ve diğerleri köpeğinizi bir bebek gibi topladığını ve “hepsi iyi olacak” konforu olarak fısıldadığını hayal ediyor.

Teknik olarak hiç kimse yanlış değildir – bu şeylerin her biri korkutucu bir şey sırasında köpeğinize biraz rahatlık sağlayabilir. Ancak akılda tutulması gereken asıl mesele, köpeğinizi bu durumda neyin rahatlatacağını bilmektir. Bu fırtına sırasında köpeğinizi rahatlatmak için bir masaj yeterli olacak mı, müzik çalacak mı, yoksa yiyecek kullanmak gibi bir dikkat dağıtıcı tekniği kullanmanız mı gerekiyor?

X etkinliği sırasında köpeğinizi rahatlatmanız gerekip gerekmediğinizi ele almanın en iyi yolu, uzun vadede onlara neyin yardımcı olacağını düşünmektir. Bu muhtemelen bir kez daha ortaya çıkmayacak tek bir durum mu? (Yürüyüşte size doğru şarj eden bilinmeyen bir köpek gibi) Eğer bazen rahatlık sağlamanın en iyi yolu durumdan uzaklaştırmaktır.

Havai fişek veya fırtınalar gibi tekrar ortaya çıkacak korkunç bir durumsa, köpeğinizi uzun vadede rahatlatmaya yardımcı olmanın yollarını düşünmelisiniz. Eğer fırtınalar ise gök gürültüsünün patlamasını duyduğunuzda bir tedavi vermeyi deneyin. Sonunda bunu kötü bir şey olarak ilişkilendirmeye başlayacaklar. Bu tür bir rahatlık, köpeğinizin korkularını güçlendirmez – eğer bir şey yönetmeyi kolaylaştırır. Köpeğinizi korkutucu bir durumda daha rahat hale getirerek, sonuçta dünyanın en kötü şey olmadığını görmelerine yardımcı olursunuz.

Korku yönetmek basit değildir ve internetteki bir yabancının köpeğinize gelince size en iyi cevabı vermesi muhtemel değildir. Köpeğinizi ve ne rahatlatıcı bulduklarını bilmek ve eşiğin üzerinden geçip panik yapmalarını nasıl önleyeceklerini bilmekle ilgilidir.

Yabancıların etrafındaki gerginliği, havai fişekler sırasında panikleyen bir köpeği rahatlatma şeklinden çok farklı olan bir köpeği rahatlatma şeklim. Korku seviyeleri değişir ve sağladığımız konfor seviyeleri de değişir.

2. Köpeğinizi rahatlatmak korkuyu güçlendirmeyecektir

Korkulu bir köpeği rahatlatmak söz konusu olduğunda en yaygın yanlış anlama, sadece korkuyu güçlendireceğidir. Bu endişenin nereden geldiğini kesinlikle anlıyorum, ancak korku ve davranış arasındaki ayrımı not etmek önemlidir.

Korku, bir şeyin tehlikeli olduğu inancının neden olduğu hoş olmayan duygudur. Davranış, bir duruma yanıt olarak hareket etme şeklidir. Korku hakkında konuştuğumuzda, onunla ilişkili davranışlar değil, sadece tehlikede olduğumuz hoş olmayan duygusundan bahsediyoruz.

Korkulu bir köpeğe rahatlık sağlamanın korkularını güçlendirdiğini düşünmenin zihninde sık sık sıkışırız.nullnull

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko