Darülaceze Bakımı: Kedi koruyucuların düzenli önleyici bakımın değerini anlayan ve veteriner tıbbı çok daha ileri ve çok daha gelişmiş hale geldikleri ile erken ötenaziye

bir alternatif, kediler her zamankinden daha uzun yaşamlar yaşıyor. Bununla birlikte, tüm gelişmiş tedavi seçeneklerine rağmen, bazı hastalıklar terminal olarak kabul edilir. Geçmişte, ötenazi tipik olarak evcil hayvan sahiplerinin bu aşamada dikkate alacağı tek seçenekti. Evcil hayvan bakımı dünyasında çok daha fazla dikkat çeken erken ötenaziye bir alternatif Darülaceze bakımıdır.

Darülaceze bakımı nedir?

Terminal sağlığı sorununun tanımı, tedavisi olmayan bir sağlık sorunudur. Ölümcül bir prognoz ile aktif, ilerleyici, geri dönüşü olmayan bir sağlık sorunudur. Darülaceze Bakımı, uzun süreli acılara alternatif sağlar ve ölümcül bir hastalığın son aşamasında kedilere destekleyici bakım vermek için yaratılır. Amaç, yaşam kalitesine odaklanarak kediyi rahat ve ücretsiz acı çekmektir.

Darülaceze bakımı vazgeçmek ve hatta ölmekle ilgili değildir. Aslında daha az değil, agresif tıbbi tedaviyi takip etmekten daha fazla ölümcül hasta bir kediye bakım sağlamayı içerebilir. Darülaceze bakımı sağlama kararı, süreçte ayrılmaz bir ortak olacak veteriner hekiminizle birlikte verilmelidir.

Darülaceze bakımı ne içeriyor?

Darülaceze Bakımı, bireyi rahat tutmaya odaklanır. Bu, yiyeceklere, çöp kutularına ve favori uyku noktalarına kolay erişim içeren ek yumuşak yatakların sağlanmasını gösterebilir. Kedinin durumuna bağlı olarak, çok sayıda terminal tıbbi durum rahatsızlık ve ağrı yarattığı için nazik bir yönetim gerekebilir.

Palyatif bakım olarak da bilinen ağrı yönetimi, bakımevinin temel taşlarından biridir. Kediler acıyı gizleme konusunda ustalardır, bu nedenle aile üyeleriyle temas veya uyku pozisyonundaki değişikliklerden kaçınmak gibi ince ağrı belirtilerinin bile tadını çıkarmak kedinin koruyucusuna bağlıdır. Kediniz için uygun bir ağrı kontrol programı geliştirmek için kedinizin veterineriyle birlikte çalışın.

Her zaman yiyecek ve suya kolay erişim sağlayın. Yemek için hasta bir kedi almak için özel yiyecekleri keşfetmeniz gerekebilir.

Hasta kediler kendilerini normal şekilde tımar edemeyebilir. Kedinize nazikçe fırçalayarak, gözleri, kulakları, ağız çevresindeki ve rektum ve genital organların etrafındaki alanı tutarak bakım konusunda yardımcı olmanız gerekebilir.

Terminal hastalığı olan kedilere rahatlama sağlayabilecek birçok invaziv olmayan, nazik bütünsel terapiler vardır. Reiki, Şifa Touch, Tellington Touch ve diğerleri gibi enerji terapileri özellikle etkilidir.

Barış Zamanı

Darülaceze bakımı, kediler ve koruyucuları için lojistik ve duygusal zorluklar sunabilir, ancak bu aynı zamanda bir barış zamanı olabilir ve sevgili kedi arkadaşınızla bağ kurmayı artırabilir. Ek olarak, Darülaceze Bakımı, Cat Guardians’ın kendilerini yaklaşan kayıplara nazikçe hazırlamalarına izin verir.
Terminal sağlığı sorununun teşhisi son olmak zorunda değildir. Darülaceze bakımı, hem kedi hem de insan için şefkatli ve sevgi dolu bir yaşam aşaması sağlayabilir.

Bu yazı daha önce Replys.com’da yayınlanmış ve izinle yeniden yayınlanmıştır.

Ingrid Kralı

İçindekiler
Darülaceze bakımı nedir?
Darülaceze bakımı ne içeriyor?
Barış Zamanı

Bunu da beğenebilirsin:
Kedilere Darülaceze Bakımı Sağlamak

Kediler için Darülaceze Bakımı

Erken Ötenazi: Terminal seçeneği asla hafife alınmamalıdır

«Huysuz Cat’in Koku Eliminator Kazananları
Hallmark Channel’ın Yavru Kedi Kasesi, sevimli yepyeni bir seviyeye yükselir »

Darülaceze Bakımı Üzerine 17 Yorum: Erken Ötenaziye Bir Alternatif

Eileen Dillon diyor ki:

4 Mayıs 2022, 17:14

Neredeyse üç yaşında, küçük
Birincisi, beş haftalık alt bölümümüzde bırakıldı. Ona şişe besledik. Ona diyabet teşhisi kondu
iki yaş. O şimdi
acil durum kliniği ve
Dört günlüğüne. Diyabet var
Mellitus ve şimdi deniyoruz
onun için en iyi olana karar vermek.
Bu yorumlar yardımcı oldu
Gökkuşağı köprüsünden geçmesine yardımcı olma kararımızla.
O kadar çok mutluluk getirdi
Genç hayatında hayatlarımız. Teşekkürler ve Tanrı hepinizi kutsasın.

Cevap vermek

Ann Hutchins diyor ki:

13 Ocak 2022, 14:37

Bu değerli siteyi takdir edin.

Cevap vermek

Laura diyor ki:

4 Ekim 2021, 13:04

LEO’mun kanser var ve ona ilaçlarla bakım veriyoruz, ancak onun tadını çıkaran acı sadece birkaç ısırık, içecek veya çöp kutusu yemek için enerjiye sahip ve sonra bitkin. Bu onun işkencesinin umurunda değil. Bugün bir sonraki adıma karar vermek için veterineriyle buluşuyoruz.

Cevap vermek

Carrie diyor ki:

26 Ocak 2022, 12:02

Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederiz, Laura – görmeye yardımcı olur çünkü Simon’umuz benzer bir durumda ve kendimizi zor bir karar vermek için getirmeye çalışıyoruz. Şimdiye kadar Leo’nun gökkuşağı köprüsüne giden yolu bulduğunu düşünüyorum ve kaybınız için üzgünüm <3 Cevap vermek Louise Worrall diyor ki: 3 Şubat 2014, 06:40 Tellington Touch hakkında çok daha fazla bilgi bulabilirim Cevap vermeknull

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko