Daryl Conner’ın Başarısızlıktan Kaçınma

1 Haziran 2018
“Size başarı için çok önemli olanı söyleyemem, ancak başarısızlık için çok önemli olan herkesi memnun etmeye çalışıyor.” – Ed Sheeran

Profesyonel evcil hayvan stilistleri olarak bir hizmet endüstrisinin üyesiyiz. Bu, mal tedarik etmek veya bir şeyler üretmek yerine müşteriler için çalıştığımızı gösterir. Ve bu, doğası gereği, müşterilerimizi memnun etmemiz gerektiğini gösterir. Onları memnun edemezsek, ödüllendirici bir işimiz olmayacak. Ancak, herkesi memnun edemeyeceğimizi fark etmemiz çok önemlidir. Herkesi memnun etmeye çalışmak bizi belirli bir başarısızlık için hazırlar.

Dünyada her zaman sefil ve mutsuz olduğunu anlayan bazı insanlar var. Bu insanları tanımayı ve yapabileceğimiz hiçbir şeyin kim olduklarını değiştirmeyeceğini anlamamız gerekiyor. Bu zorlu insanların ötesinde, her birinin kendi bireysel hizmetimizi işletme şeklimizin herkes için arzu edilmeyeceği temel gerçeği vardır.

Bu yazı fikri, potansiyel bir müşteriyle yaşadığım bir etkileşim hakkında bir sosyal medya sitesinde yayınladıktan sonra benimle ilgili oldu. Adamın bir bichon ve standart bir kaniş vardı ve başka bir eyaletten taşınmıştı. Önceki damat oldukça yetenekli ve köpeklerinin bakımlandıktan sonra mükemmel görünmesine alışkındı. Stilisti ona köpeklerini yeni evinin yanına getirmek için iki potansiyel yer önerisi verdi. İsmimi verdiğinden memnun oldum.
Reklamlar

Adam ve ben uzun bir konuşma yaptık. Köpeklerini üç ay önce bir yere götürmüştü (önceki stilistinin önerilerine karşı) ve sonuçlardan memnun değildi. Konuştuğumuzda, köpeklerin bir karmaşa olduğunu söyledi ve bir teklif istedi. Oranlarım benim eyaletimdeki diğer kişilerle uyumlu olmasına rağmen, onları çok yüksek buldu ve beni daha az iş yapmaya ikna etmeye çalıştı. Kibardım ama sağlamdım. İki köpekle yeni bir müşteri kaybetme fikrini sevmedim, ancak onu memnun etmek için normal ücretlerimi azaltma ihtiyacını hissetmedim. Ve bu iyi birşey.

Damatların herkesi nasıl memnun edemeyeceğini düşünmeye başladım ve işte bulduğum bazı şeyler:

• Hizmet uygulamalarınız hakkında sağlam olmak, hala nazik olamayacağınızı göstermez. Aslında, birisine isteklerini yerine getiremeyeceğinizi söylediğinizde kibar olmak çok önemlidir. Benden büyük ölçüde en aza indirilmiş bir oranda damat yapmamı isteyen adama çok kibardım ve telefonu kapattığında, bir noktada ondan tekrar duyabileceğimi hissettim.

• Sağladığımız hizmet, müşterilerimizin çoğunu çok memnun edebilir, ancak başkaları için uygunsuz olabilir. Örneğin, tüm kariyerim boyunca Cumartesi günleri çalıştım. Dört yıl önce yeni bir hizmet açtığımda, hafta sonları çalışma payımı aldığım bir karar verdim ve bir değişiklik zamanı gelmişti. Ancak, sadece cumartesi günleri bana meşru bir şekilde gelebilecek bir avuç değerli müşterim vardı. Bu yüzden yaratıcı oldum. Hepsini aynı 6 haftalık rotasyona aldım ve şimdi her 6 haftada bir sadece bir Cumartesi çalışıyorum. Bununla yaşayabilirim ve onları barındırmanın bir yolunu bulduğum için minnettarlar. Cumartesi günlerini kaçırmaları gerekiyorsa, bir hafta sonra buraya nasıl geleceğini veya 6 hafta daha beklemenin ve belki de kat koşulu nedeniyle ücret eklemenin onlara kalmış olduğunu anlıyorlar.

• “Evet, bunu sizin için yapabilirim” demek iyi olsa da, yüksek önceliklerimize aykırı olursa bunu yapmanın iyi bir fikir olmadığını bilmeliyiz. Bu nedenle, önceliğiniz ailenizle akşam yemeği için her gece evde olmaksa, bir müşterinin sizi geç kalmaya ikna etmesine izin vermeniz gerekir, böylece evcil köpeklerini kendilerine uygun bir zamanda alabilmeleri gerekir. Bunun gibi bir retin ifadesini ifade etmenin harika bir yolunun, “Üzgünüm, bu benim için işe yaramıyor”. Bu temel eylem tartışmaya çok az yer bırakıyor.

• Bir isteği reddetmeniz gerektiğinde, bir alternatif kullanarak reddetmenizi temperlemeye çalışın. Diyelim ki Bayan Brown, paltoyu keçeleşmiş Malta’nın 1 -inç uzunluğunda bırakmanızı istiyor. Kürevinden #5 bıçağı almak için şanslı olacağınızı biliyorsunuz ve onun dileğini tamamlamanın bir yolu yok. Başka bir şey sunabilirsiniz, örneğin; “Puff’ın kürkünü bu sefer vücudunda bu kadar uzun süre bırakamayacağım, ancak saçları bu uzunlukta kafasına ve kulaklarına bırakabilirim ve onu 6 hafta boyunca yeniden planlayacağız, böylece ceketi büyütebiliriz İstediğin gibi bak. ”

• Cömert olmaya çalıştığınızda ve çatışmayı atlatmaya çalışırken ayırt etmek çok önemlidir. Sabit bir gelirde olduğunu bildiğim birkaç müşteriye mutlu bir şekilde indirimler (hatta ücretsiz bakım) veriyorum, ancak hala evcil hayvanlarının sağlığını ve bakım bakımını sürdürmek için büyük acı çekiyorum. Bu benim seçimim ve bunu mutlu bir kalple yapıyorum. Ancak, bazı rastgele bir kişi bir fiyat azaltma talep ederse, benim zemine dayanıyorum ve sadece onları memnun etmek için bir ödeme kesintisi almaya ihtiyaç duymuyorum.

Önemli olan, sadece müşterileri memnun etmek için kendinizi sefil hale getirmemeniz veya gelir kaybetmemenizdir. Sonunda sen olmalısınnull

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko