Kaynak korumasını en aza indirmeye yardımcı olacak 5 yöntem

5 Kaynak korumasını en aza indirmeye yardımcı olacak 5 yöntem

Son güncelleme 14 Eylül 2018’de Puppy Leaks 9 Yorumlar

x

Evcil Hayvanlar

0 saniye 34 saniye

Canlı
00:00
00:34
00:34

Feragatname: Kaynak koruması (genellikle gıda saldırganlığı olarak adlandırılır) ciddi bir davranıştır. Evcil köpeğiniz herhangi bir saldırganlık veya tedirgin olduğunuzu koruyorsa, lütfen bir profesyonelin yardımını arayın. Kaynak koruması sadece ortadan kalkmayacak ve düzgün yönetilmezse daha da kötüleşmeye eğilimlidir. Evcil köpeğinizin ciddi koruma sorunları varsa (size çekildikleri veya hırıltıları) lütfen profesyonel bir eğitmen veya davranışçı yardımını arayın.

Evcil köpeğiniz yiyeceklerini koruyor mu?

Evcil köpeğiniz yiyeceklerini koruyor mu? Kaselerini teknikleştirdiğinizde sert ve tedirgin oluyorlar mı? Yalnız değilsin.

Kaynak koruması, tüm evcil köpek ısırıklarının% 44’üne 6 yaşın altındaki çocuklara atfedilir. Yönetmek eğlenceli bir davranış değildir ve ciddi durumlarda bu büyük bir sorumluluktur.

Bu yazıdaki öneriler yalnızca hafif kaynak koruması olan köpekler için önerilir. Yukarıda işaret ettiğim gibi, köpeğinizin koruma davranışı şiddetli ise bir profesyonelin yardımını aramayı öneririm.

Köpek Kaynağı Koruma Nedir?

Kaynak koruması, bir evcil köpeğin, yiyecek veya oyuncak gibi sahip oldukları bir eşyanın alınmasını önlemeye çalıştığı zamandır. Hafif vakalarda, korunan nesneyi teknikleştirdiğinizde bir evcil köpek sertleşebilir, ancak şiddetli durumlarda büyüyebilir ve hatta ısırabilirler.

İpucu: Kendi köpeğinizin koruması ile mücadele ediyorsanız, Kaynak Korumasını Okumayı Öneriyorum: Davranışı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak davranışı anlamayı. Bu genellikle yanlış anlaşılan bir davranıştır ve evcil köpeğinizin neden koruduğunu anladıktan sonra yönetilmesi çok daha kolay olacaktır.

Kaynak korumasının ele alınması gerekiyor

Sahiplerini koruyan köpekler, özellikle çocuklar için bir risktir. Daha da kötüleşmeden önce yönetilmesi gereken ciddi bir davranışsal konudur. Eğer gardiyan profesyonel bir eğitmen aramaktan çekinmediğinde evcil köpeğinizin etrafında rahat değilseniz. Davranışı yönetmeyi öğrenmenize yardımcı olmak için sizinle ve evcil köpeğinizle kontrollü bir ortamda çalışacaklar.

Evcil köpeğinizin hafif bir kaynak vakası varsa, aşağıdaki fikirler yardımcı olacaktır. Gıda etrafında kaynak korumayı durdurmaya ve en aza indirmeye yardımcı olan yöntemlere odaklanacağım. Köpeklerin koruması en yaygın olanıdır, ancak bu yöntemler evcil köpeğinizin oyuncak veya diğer insanlar gibi sahip olduğu diğer öğeler için çalışacaktır.

Köpekler neden yiyeceklerini koruyor?

Yiyeceklerin etrafında korunmak en yaygın koruma biçimidir (tipik olarak sadece gıda saldırganlığı denir). Evcil köpeğiniz size rağmen agresif değil, yiyeceklerini koruyan köpekler korkulu davranışlar sergiliyor. Size mantıklı olsun ya da olmasın, yiyeceklerine doğru bir tehlike olarak geldiğini görüyorlar – ve buna ulaşmanızı önlemek için davranışlar sergileyecekler.

Aklımda milyonlarca kez yaşadım ve hala mantıklı değil. Köpeklerimin yemeklerini hiç götürmedim ya da ona karşı tehdit edici bir şekilde davranmadım. Evcil köpeğim neden yemeğini alacağımı düşünüyor?

Ama mesele şu ki, bu sorunun onu yönetmek için satın almasına izin vermeliydim. Kendimi suçlamayı bırakmalıydım ve neden böyle hissettiğini merak etmeyi ve sadece onunla başa çıkmayı bırakmalıydım. Bu – bilim adamları bunun kısmen genetik ve kısmen çevresel olduğuna inanıyorlar. Kimse bazı köpeklerin korumasının ve diğerlerinin bilmesinin tam nedenini bilmiyor, ancak bunun kurt atalarından kalan doğal bir içgüdü olduğunu biliyoruz.

İnsanlar genellikle köpeklerinin neden koruduğunu ve neden sosyal rekabet olduğunu yanlış anladıkları için, birçok kaynak koruyucu sahibi genellikle köpekleriyle öfkeli ve çatışır. – Victoria Stilwell “Kaynak Koruma”

Bu yüzden evet sinir bozucu, ancak korumalarken evcil köpeğimizle karşı olan olumsuz duyguları aşmamız gerekiyor. Köpekler davranışınız kişisel değil, endişe temelli bir yanıt. Köpeğinizle yüzleşerek düzeltebileceğiniz bir şey değil, çok daha baskın olmaya çalışarak düzeltemezsiniz. Kaynak koruması için aşırı ceza muhtemelen endişelerini daha da kötüleştirecek ve evcil köpeğinizin çıkma olasılığını artıracak.

Bu nedenle, onu değiştirmeye odaklanmamız gereken davranışın nedenleri konusunda endişelenmek yerine.

Evcil köpeğimizin korumasının nedenlerini düşünmeyi bıraktığımızda, eldeki göreve bağlı kalmanın çok daha kolaydır – davranışı yönetir. Cure demekte tereddüt ediyorum çünkü tüm ilerlemelere rağmen geri dönüyor. Daha önce olduğu kadar şiddetli değil, ama arada bir evcil köpeğim yeni bir oyuncak alacak ve tekrar korumaya başlayacak. Bazı bakım eğitimi olmadan, köpekler zaman zaman tam zamanlı koruma davranışlarına geri dönebilirler.

Gıda çevresinde kaynak koruması nasıl en aza indirilir

Kaynak korumasını yönetmek uzun bir süreçtir, ancak tutarlıysanız, birkaç gün içinde sonuçları görmeye başlayacaksınız. T yapmaya devam etmek çok önemlinullnull

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko