İkinci bir evcil köpek, ayrılık stresi ve kaygı için bir çare değildir

İkinci bir evcil köpek, ayrılık kaygısı için bir çare değildir

Son güncelleme 23 Kasım 2018’de Puppy Sızıntıları 13 Yorumlar

x

Evcil Hayvanlar

0 saniye 34 saniye

Canlı
00:00
00:34
00:34

“Yardım! Gittiğimde evcil köpeğim panikler. İkinci bir evcil köpek almak ona daha az yalnız hissetmesine yardımcı olur mu? ”

Bu endişeyi birçok kez duydum, ancak hayattaki diğer birçok şey gibi, kesilmiş bir cevap yok. Bir evcil köpek daha evcil köpeğinizin daha az yalnız hissetmesine yardımcı olabilir, ancak evcil köpeğinizin sizden ayrılma stresi ve kaygısı varsa, bir evcil köpeğin varlığının davranışını değiştirmesi muhtemel değildir.

Belirli senaryolarda bir evcil köpek daha eklenmesi işleri daha da kötüleştirebilir.

İkinci bir evcil köpek ayrılık kaygısı için bir çare değildir

Teorik olarak, mevcut köpeğinizin ayrılık stresi ve kaygısına yardımcı olmak için bir evcil köpek daha almak en mantıklıdır. İkinci evcil köpeğiniz, uzaktayken evcil köpek işinizi tutacak ve tüm bu ek kaygıyı ve kaygıyı hafifletecek, değil mi?

Yöntemde o kadar basit değil.

İkinci bir evcil köpeği aldığınızda, ilkiniz ayrılık stresi ve kaygısı yaşadığı için üç şeyden biri olması muhtemeldir:

Mevcut evcil köpeğiniz ayrılırken hala ayrılık stresi ve kaygısı olacaktır.

Mevcut evcil köpeğiniz yeni evcil köpeğinize, ayrıldığınızda strese giren “normal” olduğunu gösterecektir.

Mevcut evcil köpeğiniz etrafındaki yeni arkadaşlarıyla daha az endişeli olacak.

Sorun şu ki, üçüncü seçimin gerçekleşeceğine dair bir güvence yok.

Ayrılık stresi ve kaygısı olan köpekler, evde ne kadar çok hayvanınız ne olursa olsun, sahibinin ayrıldığı her zaman endişelenir. Diğer aile evcil hayvanları endişeli köpeğinize biraz rahatlık getirebilir, ancak ayrılık kaygılarını düzeltmezler.

Köpekler birbirinden keşfediyorlar ve mevcut evcil köpeğinizin yeni evcil köpeğinize ayrıldığınızda endişeli olan “normal” olduğunu gösterme olasılığı var. Bu özellikle düşündüğünüz ikinci evcil köpeğin son derece etkileyici bir köpek yavrusu ise doğrudur.

Endişeli bir evcil köpek için bir arkadaş olarak ikinci bir evcil köpek almak, iyi inanılması gereken son derece zor bir karardır. Ne yazık ki, endişeli alışkanlıkların vatandaş evcil köpeğinden yeni evcil köpeğe yayılması, ters yönde akmaktan çok daha tipik. – Ayırma kaygısı: İkinci bir köpek mi almak?

İkinci bir evcil köpek almak harika, ancak ideal nedenlerle yapın

Ne yazık ki ayrılık stresi ve kaygı oldukça karmaşık bir davranışsal meseledir ve aynı zamanda kontrol altına alınması için yaygın olarak birkaç teknik alır. Stres ve kaygı, sadece yalnız değil, sizden, sahibinden ayrılmadan gelir. Dolayısıyla, bir evcil köpek daha evcil köpeğinizi daha az yalnız hale getirebilirken, uzaktayken köpeklerinizin stresini ve kaygısını düzeltmesi muhtemel değildir.

Evcil köpeğinizin ayrılık stresi ve anksiyete bozukluğu varsa, evde bir hayvanın varlığı büyük olasılıkla ayrılma zamanlarında yaşadığı sıkıntıyı basitleştirmeyecektir. Mevcut yavrularınız bu durumdan muzdaripse, denkleme bir köpek daha getirmeden önce sorunu ele almak için veteriner hekiminizle veya lisanslı bir uzman evcil köpek fitness eğitmeninizle birlikte çalışın. – İkinci bir köpek almadan önce düşünülecek öneriler

Harika bir ikinci evcil köpek almayı planlıyorsanız, ancak mevcut köpeğinize yardımcı olacağını umduğunuz için bu kararı vermeyin. Evinize bir evcil köpek daha eklediğinizde 10-15 yıllık bir taahhütte bulunuyorsunuz. İstediğiniz için bir evcil köpek daha alın.

Evinize bir evcil köpek daha eklemeyi seçerseniz ve harika bir şekil olduğundan emin olmak istiyorsanız, programı kucaklamak için bir koruyucu olan bölgesel bir kurtarmayı keşfetmenizi öneririm. Bu size yeni köpek arkadaşınızın tüm aile için mükemmel bir şekil olduğundan emin olma imkanı sağlar.

Seçerseniz, ikinci bir evcil köpeğin, mevcut köpekler ayırma stresi ve kaygısı kontrol altına alınana kadar bekleyerek kendinizden daha kolay hale getirin. Stres ve kaygının yayılmasına izin vermeyin; Bir endişeli evcil köpekle başa çıkmak, ikisini ele almaktan çok daha kolay.

Köpekler 10-15 taahhüttür. Evinize harika olan bir evcil köpek daha ekleyecekseniz, ancak bir tane daha evcil köpek aldığınızdan emin olun, bir tane daha evcil bir köpek aldığınızdan emin olun, çünkü mevcut köpeğinize yardımcı olacağını umduğunuz için değil.

Orta derecede ayrılık kaygısını yönetmek için kaynaklar

Ayrılma stresi ve kaygısını yönetmek için tercih ettiğim kaynak Nicole Wilde’nin kitabı (bağlı kuruluş bağlantısı) beni terk etmeyin! İşte yanı sıra köpek ayrımı stresini ve kaygısını anlamanıza yardımcı olacak bazı makaleler var ve size tam olarak nasıl başa çıkılacağı hakkında bazı fikirler sunuyor:

Evcil köpeğiniz bir Velcro köpeği mi, yoksa ayrılık kaygısı mı?

Orta derecede ayırma kaygısını ele almaya yardımcı olacak bir teknik

Köpeklerde ayrılık stresi ve kaygı

5 Inull

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko