Havai Fişek ile Kesme Başportunuza Nasıl Yardım Edilir

Bu yayın satış ortağı bağlantılarından oluşur*

4 Temmuz büyük olasılıkla bir kedinin en az tercih edilen tatilidir. Evimizde olduğunu anlıyorum. Fırtınadan dehşete düşmeyen Ruby bile, mahallemizde havai fişekler çıkmaya başladığında huzursuz oldu. Allegra havai fişekler sırasında dehşete kapılmak için kullanıldı. Neyse ki, son birkaç yıldır gürültüyü daha iyi ele aldı. Havai fişeklerle ilgilenmeyi bu kadar zorlaştıran şey, gürültü normalde tatilden birkaç gün önce başlar ve kediler için kaygıyı tek bir günün ötesinde uzatır.

Bir kedinin işitme duygusu bizimkinden çok daha akut ve tatille bağlantılı tüm sesler onlar için çok daha yoğun. Buna, neler olup bittiğini anlamanın yanı sıra, elinizde son derece korkmuş bir kedi olabileceğinizi de ekleyin.

Bu fikirler, havai fişeklerle kedi başa çıkmanıza yardımcı olabilir:

Risksiz bir alan veya risksiz saklanma yerleri yaratın

Evinizde havai fişeklerin gürültüsünün en az fark edilir olduğu bir alan varsa, bunu tatil sırasında risksiz bir alan olarak atamak isteyebilirsiniz. Odaya yatak, yiyecek, su, oyuncakların yanı sıra kedi ağaçlarının yanı sıra kedi ağaçlarını da koyun. Odada bir radyo veya TV bırakın; Bu, beyaz gürültü görevi görebilir ve birkaç gürültüyü engelleyebilir. “Iglo tarzı” kedi yatakları da mükemmel bir seçenek olabilir. Bu tür yatakları, kedilerinizin yanı sıra çok fazla zaman geçirdiğiniz alanlarda tutarsanız, onları yatağın altında saklanmak yerine gürültüden saklamak için kullanabilirler.

Tüm pencereleri kapatın

Pencerelerin yanı sıra alt tonların yanı sıra ve/veya en azından daha düşük gürültü seviyelerine panjur çekin.

Sakinleştirici müzik çal

Müziği patlatarak havai fişeklerin gürültüsünü boğmaya çalışmayın. Klasik müzik veya özellikle kediler için oluşturulan sakinleştirici müzik seçin.

Doğal sakinleştirici ilaçlar

Kurtarma ilacı, anksiyete tıpası veya fırtına yatmak gibi ilaçlar, kediciklerin sakin kalmasına yardımcı olabilir. Feliway ile konfor bölgesi gibi feromon eklentileri de benzer şekilde yardımcı olabilir-kediizin fırtınalar sırasında saklanma eğilimine sahip olduğu alanda kullanın.

Sukunetini Koru

Kedilerimiz duygularımızı alıyor ve endişeliysek de endişeli olacaklar. Bazı profesyoneller sigortası, korktuğu zaman kedinizi rahatlatmaya çalışmanın ve korkusunu güçlendireceğini iddia etse de, bu tavsiyeye katılmıyorum. Bunu aşırıya kaçmadığınız ve sadece genellikle yaptığınız gibi davrandığınız sürece, kedinize iyi olana dair güvence vereceksiniz.

İlaç tedavisi

Eğer kediniz geçmişte havai fişeklere son derece korkunç tepki verdiyse, anti-anksiyete ilacı reçete etme konusunda sizinle veteriner hekim konuşmak isteyebilirsiniz.

Fotoğraf Walt Eis, Flickr Innovative Commons

*FTC Açıklama: Dikkatli Feline, Sitelerin pazarlama tarafından pazarlama suçlamalarını ve Amazon’daki ürünlere ve bağlı sitelere bağlantı vermesini gösteren bir bağlı kuruluş pazarlama programı olan Amazon Services LLC Associates Programında bir katılımcıdır. Jackson Galaxy’nin ortak kuruluşu ortağı. Bu, herhangi bir bağlantımızla satın almayı seçerseniz, küçük bir komisyon aldığımızı gösterir. Sadece ürünler ve kendimizi kullandığımız veya kullanacağımız hizmetler hakkındaki kelimeleri yaydık.

Bu yayın ilk olarak 2014’te yayınlandı ve güncellendi.

Ingrid Kralı

İçindekiler
Risksiz bir alan veya risksiz saklanma yerleri yaratın
Tüm pencereleri kapatın
Sakinleştirici müzik çal
Doğal sakinleştirici ilaçlar
Sukunetini Koru
İlaç tedavisi

«Mews ve NIPS: Pearl the Feline, bir karpuz çiftliğinin ücretindedir
İnceleme: Soho Yuvarlak Hafıza Köpük Kedi Yatağı »

Fireworks ile kedi başa çıkmanıza tam olarak nasıl yardımcı olacağınıza dair 16 yorum

Tel-Aviv’in vahşi kedileri şöyle diyor:

3 Temmuz 2020, 05:21

Gök gürültüsünden korkan bir kedi vardı, ancak sadece gerçek bir güçlü olduğunda. Biraz ağladı ve masanın altına saklandı.

Şimdi yeni kedilerim var. İlk olan Hazelnut, annesi tarafından terk edilmiş sadece beş haftalık bir yavru kedi idi. Gürültüden korkmuyordu, belki de kullandığı için, yüksek komşuları, araçların yanı sıra ara sıra bir motosikletle birlikte bir binada yaşıyordu.

Ölüleri yükseltmek için yüksek sesle yeterli olan hava yağmuru alarmından veya evdeyken değil, binayı sallayan patlamalardan bile korkmadı. Onu barınağa götürmeyi denediğimde, gürültü onu eve geri döndürdü.

Cevap vermek

Darlene diyor ki:

29 Haziran 2020, 07:29

Havai fişek ya da fırtına olacağını anladığımda, kedilerimle ev kalıyorum ve onları sakin tutuyorum.

Cevap vermek

Marge diyor ki:

21 Temmuz 2018, 09:04

Önceki evimde, havai fişek sakinleri için yasal değildi, ancak programları hala alıyor/kullanıyor, özellikle yasal oldukları NH sınırına yakın. Şimdi NH’deyiz ve onları sık sık duyuyorum, sadece 4 Temmuz civarında değil, hiçbir yer kasaba ekranlarının bulunduğu yere yakın değildi, bu yüzden gerçekten oradanullnull

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko