Evcil hayvan gereksiniminiz biyopsi mi?

Paylaşım ButtonsShare’i FacebookFacebookFacebookShare’ye PinterestPinterestPinterestShare’ye TwittertWittertWittershare’e Moreaddthismore2’ye

Aile evcil hayvanlarımızda büyümeler, tümörler, topaklar veya çarpmalar keşfedildiğinde, veterinerlerin belirli bir tanı bulmak için biyopsi yapması yaygın olarak gereklidir. Mümkün olduğunda, veterinerler genellikle bir iğne ve bir iğne biyopsisi olarak anlaşılan bir şırınga ile biyopsiyi alacak şekilde deneyeceklerdir. Bu prosedür normalde anesteziye veya sedasyona ihtiyaç duymaz ve hücreleri büyümeden aspire eden ve bunları doğrudan veterinerlik ofisinde bir mikroskop üzerinde inceleyerek yapılır veya dış laboratuvara gönderilir.

İğne aspirasyonu genellikle veteriner hekimlerin, malign lenfomalara ek olarak, mast hücre tümörleri olarak anlaşılan iyi huylu yumuşak yağlı tümörler gibi tümörlerin belirsiz tanılarını yapmalarını sağlar. Bununla birlikte, kesin bir teşhis yapmak için satın almak için, ultrason rehberli veya cerrahi tedavide eksizyonel bir biyopsi gereklidir. Bu tür biyopsiler, rehber tedavide yararlı bilgiler sağlamanın yanı sıra tümörü evne yapmak için yaygın olarak gereklidir.

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko