Bana çılgın bir kedi hanımefendi deme

“Crazy Cat Lady” teriminden gerçekten hoşlanmıyorum. Kedileri, mizahi bir kendini mahrum bırakma ile kullanılsa bile, genellikle biraz aşağılayıcı bir çağrışım olan bir etiket atayarak eşsiz ve harika yaratıklar için sevenleri azaltır. Son zamanlarda popüler hale gelen “Cat Guy” terimini gerçekten umursamıyorum. Ama asla “Cat Guy” un önüne nasıl “çılgın” olmadığına dikkat edin.

Wikipedia’ya göre, bir kedi hanımefendi “kedisini veya birden fazla kedisini gösteren bekar bir kadın” olarak tanımlanır. Terim aşağılayıcı olarak kabul edilir. ” Wikipedia “Batı’da, kedileri olan bekar kadınlar uzun süredir spinsterhite kavramı ile ilişkilidir. Son yıllarda, bir kedi hanımefendi kavramı “bir erkek bulamayan romantizmle mücadele eden (genellikle kariyer odaklı) kadınlar” ile ilişkilendirilmiştir. Bu tanımda kadınlara hakaret etmeyen bir şey var mı? Öyleyse neden bu terimi jest’te bile kullanmaya devam ediyoruz?

Bu bir klişe. Stereotipler aşırı basitleştirilmiş tanımlardır ve gerçeklere değil varsayımlara dayanırlar. Nadiren doğrudurlar. Bir sürü “kedi bayan” tanıyorum ve hiçbiri deli değil. Sadece kedileri ve bazen belki de benden daha fazla seviyorlar.

Evet, kedileri seviyorum. Allegra ve Ruby benim ailem. Onların ihtiyaçlarını hayatımdaki diğer her şeyin önüne koydum. Şunu yeniden ifade edeyim: Önce ihtiyaçları geliyor. Bunun beni çılgın bir kedi hanımefendi yaptığını sanmıyorum.

Evim birçok kedi şeyiyle dekore edilmiştir. Oturma odamda muhteşem bir orijinal kedi resmim var. Yatak odamda eşit derecede güzel bir sınırlı sayıda kedi baskım var. Evimin hemen hemen her odasında kedilerimin fotoğrafları var. İster kedi sanatı, kedi figürinleri, kedi fotoğrafları veya gerçek şey olsun, kedilere bakmaktan sürekli zevk alıyorum. Bunun beni çılgın bir kedi hanımefendi yaptığını sanmıyorum.

Mağazalarda ve çevrimiçi olarak kedi temalı ürünlere bakmaktan memnuniyet duyuyorum. Her neyse, her neyse-yüzleşelim, kedi ile ilgili bazı ürünler korkunç. Kedi temalı ürünlerden adil payımı alıyorum. Bunun beni çılgın bir kedi hanımefendi yaptığını sanmıyorum.

Kediler hakkında yazıyorum. Başkalarını kedi sağlığı, kedi beslenmesi ve diğer her şey hakkında eğitme konusunda tutkuluyum. Bunun beni çılgın bir kedi hanımefendi yaptığını düşünmüyorum.

“Crazy Cat Lady” teriminin tamamen kullanılmasından kaybolduğunu görmek istiyorum. Bize uygulandığı kadın hakkında hiçbir şey söylemiyor. Bir dahaki sefere, birine çılgın bir kedi bayan demeye hazırlanırken, ya da şaka yollu olarak, kendinizi tanımlamak için terimi, iki kez düşünmeye teşvik ediyorum.

Özellikle CAT yazarlarını ve CAT blogcularını terimi kullanmadan önce iki kez düşünmeye teşvik etmek istiyorum. Bence bu aşağılayıcı terimi tamamen kullanmayı bırakarak klişeyi sürdürmeyi bırakma fırsatımız ve hatta bir yükümlülük var.

Bu yüzden bana çılgın bir kedi bayan deme. Ve kimseye çılgın kedi bayan deme. Hepimiz gerçekte olduğumuz kişi olalım: kedileri seven insanlar.

Ingrid Kralı

Bunu da beğenebilirsin:
Mayim Bialik, çılgın kedi bayan klişesini yakmak istiyor ve kedilerinizin fotoğraflarını görmek istiyor

İnceleme: Kelly Meister tarafından Crazy Critter Lady

Kedi bayan olmak gerçekten ne anlama geliyor

«Kediniz balığı seviyor mu?
Natura Pet Food’u satın aldınız mı? Sınıf eylem kıyafetinden ödeme almaya hak kazanabilirsiniz »

37 Yorumlar Bana Crazy Cat Lady deme

Jennifer diyor ki:

8 Haziran 2019, 03:14

Söylediklerinizle gerçekten katılıyorum. Ailemin her zaman kedileri vardı. Ama yıllardır bir tane olmadı. Sadece küçük bir köpeğiniz var.
Tanıdığım biri… ..Ex Arkadaşım… .. her zaman çılgın yaşlı kediler hanımefendi olduğumuzu her zaman vurur. Çok rahatsız edici buldum ama hiçbir şey söylemedim. Çok pasif agresif buldum. Bu yüzden eski bir arkadaş. Eğer herhangi bir tintype sorun olsaydı, örneğin beni rahatsız eden biri, konsey sorunları vb. Der, oh sadece çılgın bir yaşlı kedi bayan ol! Birkaç kez ona bu şekilde olmakla ne başaracağını düşündüğünü sordum. Ayrıca bu efsanevi çılgın yaşlı kedi bayanlar nasıl hareket ediyor?
Her neyse hala kedileri seviyorum ve onlar en sevgi dolu küçük kürk bebekler.
Gönderi için teşekkürler

Cevap vermek

Maria diyor ki:

5 Şubat 2018, 09:37

Her şeyi seviyorum kedi. Bazı insanlar beni deli olarak görürse, kesinlikle bu nedenle değil!

Cevap vermek

Katherine diyor ki:

12 Nisan 2016, 22:52

15 kıymetli kedicinin gururlu bakıcısı olarak blog yayınınızdan keyif aldım.

Cevap vermek

Ann Ledesma diyor ki:

12 Ekim 2015, 17:54

Merhaba Ingrid – Bu blogu seviyorum ve söylediğiniz her şeye katılıyorum, Catherine ile de daha çok spinsterhite ve tercih edilen çocuksuz bir varlık hakkında. Uzun yıllardır kedilerim vardı ve size hiç bu kadar saf sevgiyi verdikleri sevgi olarak bilmediğimi söyleyebilirim. O kadar sık görülüyor ki, insan sevgisi her zaman bencillik veya koşulsuzluk tarafından bozulur, kediler sadece verir. Onların mırıltıları hayal edebileceğim en tatlı ses. Cat Lady’nin diğer dil eşdeğerlerine gelince, Polonyanın gerçek bir kedi sevgilisi için bir sözü var, ancak mutlaka p değildirnullnull

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko