Siyah Alman Çoban Yavruları – Bu olağandışı cins için bir rehber

Categories:category

Bu yayın satış ortağı bağlantıları içerebilir. Bu yazıda belirtilen işten para veya ürün kazanabiliriz.
Siyah Alman Çoban, temel Alman Çoban Köpek cinsinin alışılmadık ve son derece aranan bir menzilidir.
GSD’nin çeşitli renk varyasyonları mevcut olsa da, siyah Alman Çoban yavruları, şık, yakışıklı paltoları sayesinde en belirginlerden biridir.
Bu köpeklere muhteşem görünümlerini sağlayan zift-siyah renk, doğal olarak meydana gelen resesif bir genin sonucudur.

Bu, siyah Alman çobanlarının doğal olarak bir süredir var olduğu anlamına gelir, ancak siyah ve bronzluk meslektaşlarından çok daha nadirdirler.
Genç yaşlardan itibaren uygun şekilde sosyalleştiğinde, Siyah Alman çobanları harika yoldaşların yanı sıra mükemmel koruma köpekleri de yapar. Ancak, herkes için değil! Bu büyük köpekler, büyük evleri olan deneyimli sahipler ve çitle çevrili bahçeler için en uygundur.
Bir koruma köpeği olarak ikiye katlanabilen yakışıklı bir arkadaş arıyorsanız, Siyah Alman Çoban mükemmel bir seçimdir! Bu olağandışı aralık hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve sizin için doğru köpek olup olmadığını seçin.

Siyah Alman Çoban Boyu Genel Bakış
Boyut – 22 ila 26 inç boyunda; 50 ila 90 pound arasında değerlendirir
Kat – Yoğun, doğrudan veya dalgalı çift kat; Siyah renkli
Dökülme – ağır dökülme
Yaşam – 9 ila 13 yıl
Eğitilebilirlik – son derece eğitilebilir
Aktivite – son derece enerjik; Her gün yaklaşık bir saatlik egzersize ihtiyaç duyuyor
En iyisi – deneyimli sahipler, çocuklu hane halkları, çitle çevrili evler

Tamamen siyah bir Alman çoban yavrusu nedir?
Siyah Alman çobanları, temel Alman Çoban köpeğinin renk varyasyonudur. Tamamen farklı görünse de, bu köpekler tam olarak aynı cins ve siyah aralık resmi GSD standardında kabul ediliyor.

Safkan siyah Alman çoban yavruları köpek şovlarında mücadele edebilirken, geleneksel siyah ve bronz görünüm lehine sık sık göz ardı edilirler.
Bu, siyah Alman çobanlarının yarışmalarda zayıf olduğu anlamına gelmez. Siyahın yanı sıra, Sable renk şemalarının yanı sıra Alman Çoban Breed Standardı ile daha eşanlamlı olması daha olasıdır.
Kara Alman Çoban Tarihi
Alman Çoban cinsi başlangıçta 1899’da nihai H -Hlishing köpeğini üretmek isteyen Kaptan Max Von Stephanitz tarafından kuruldu. Bu köpekler daha sonra silahlı kuvvetler tarafından haberciler, nöbetçiler, gardiyanlar, tedarik taşıyıcıları ve kurtarıcılar olarak kullanıldı.
Siyah ve Tan’ın yanı sıra çoğu insan için özlü bir Alman çobanı olsa da, siyah GSD’ler, cins gelişiminden beri onlarla birlikte var olmanın yanı sıra aynı cinsin sadece farklı bir renk varyasyonudur.
Siyah Alman Çoban Görünümü
Siyah Alman çobanları temel Alman çobanları gibi çok görünüyor. Aynı fiziksel özelliklere sahipler ve cinsin geleneksel görünümüne birkaç küçük farklılıkla sahipler.

Siyah çobanlar, tipik GSD’den biraz daha büyük olma eğilimindedir ve çoğu daha düz bir geri döner.
Özellikler söz konusu olduğunda, Siyah Alman Çoban Köpek Yavruçanızın net bir kafaya, yönlendirilmiş kulaklara, uzun burun, badem şeklindeki kahverengi gözlere ve siyah burnuna sahip olmasını bekleyebilirsiniz.
Genel görünümleri söz konusu olduğunda, başka ne bekleyebileceğiniz:
Boyut
Siyah Alman çobanları büyük, güçlü ve iyi kaslı köpeklerdir. Erkekler genellikle soluklarda 24 ila 26 inç uzunluğunda ve 65 arasında ve 90 pound arasında değerlendirilir.
Dişi köpekler genellikle daha küçüktür ve 22 ve 24 inç boyunda durur ve 50 ila 75 kilo arasında değerlendirilir.
Ceket rengi
Cinsin standardına göre, Alman Çoban Köpeği renklidir ve çoğu renge izin verilir. Tipik GSD, bronz, siyah, samur, gri, kırmızı ve siyah, hatta siyah ve gümüş olabilir.

Alman çobanlarında, siyah katlar resesif bir gen tarafından tetiklenir. Bu, bir köpek yavrusu, siyah bir cekete sahip olmak için resesif bir genin (hem anneden hem de babadan) iki kopyasını miras alması gerektiği anlamına gelir.
Örneğin, bu resesif geni getiren iki samur Alman çobanı eşleştirirseniz, yavrularının dörtte birinin siyah bir ceketi olacaktır.
Bununla birlikte, geni getiren samur bir köpekle siyah bir Alman çobanı üretirseniz, çöplerinin yaklaşık yarısı siyah renkli olacaktır.
İki siyah Alman çobanı üretmek, tamamen siyah yavrulardan oluşan bir çöp oluşturmak için tek garantili yöntemdir.
Tüm Alman Çoban Yavrular Modifikasyon Renklerini Büyüdükçe Unutmayın.
Tamamen siyah bir Alman Çoban köpek yavrusu arıyorsanız, P’yi satın almayınnullnullnull

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Links

www

ivonzhao

wqydesign

nepri

vyjyz

rjxhv

izqzd

uxudt

scasd

qtjnw

lvrnm

suhqw

ouxar

uiaqj

xceku

xjgjf

ilevi

hfgnc

mltlh

cwwjd

rgpnq

nnirv

iudxs

xcste

qzrdj

prnpa

gcqdq

qgsdb

mqrlb

sqoko